Kontakt z nami


Biuro Podróży i Przewozów

tel.: +48 77 423 16 25
fax.: +48 77 423 16 26

Biuro obsługi
ul. Waryńskiego 2
45-047 Opole

poniedziałek - piątek
w godz. 8:30 - 16:30

więcej...

Kontakt z firmą

Riviera zwycięzcą testu ADAC

Autokar i załoga naszej firmy zdobyli pierwsze miejsce w europejskim teście bezpieczeństwa przeprowadzonym przez niemiecki ADAC. Przetestowano 25 autobusów należących do różnych przewoźników na międzynarodowych trasach liniowych.

W styczniu 2006r. niemiecki automobilklub ADAC przetestował 25 autokarów kursująch po całej europie na międzynarodowych regularnych liniach autobusowych. Pięciu ekspertów pokonało autokarami łącznie 33 000 km analizując pracę załogi autokaru, jego stan, wyposażenie oraz przebieg trasy, szczególnie zwracając uwagę na bezpieczeństwo i komfort pasażerów.
Pierwsze miejsce zdobył autokar firmy Riviera realizujący linie Hamburg - Kraków należącą do Prywatnego Biura Podróży Sindbad.

Wielki sukcespolskich przewoźników– Test ADAC 2006

W styczniu br. niemiecki automobilklub ADAC przetestował 25 autokarów eksploatowanych na międzynarodowych regularnych liniach autobusowych w całej Europie. Zwycięzcą okazał się autobus Setra należący do opolskiej firmy Riviera!

Nasi górą!

23 lutego br. zostały opublikowane wyniki trzeciej edycji raportu „ADAC Test 2006: Internationale Buslinien”. Bardzo miłym dla nas zaskoczeniem
okazał się doskonały wynik firmy Riviera, która w gronie 25 autokarów z całej Europy zajęła pierwsze miejsce. To jednak nie koniec sukcesu naszych przewoźników. Drugie i trzecie miejsce zdobyła kolejna polska firma – Trans-Expres. Warto dodać, że wszystkie wyróżnione autobusy obsługiwały linie opolskiego biura podróży Sindbad. Właściciele linii i operatorzy to często różne przedsiębiorstwa, dlatego też ADAC w opublikowanej liście obok oferentów linii wykazał również przewoźników. Generalnie wyniki niemieckiego testu są bardzo ważne dla polskich przewoźników – przede wszystkim z punktu widzeniamarketingu. Wielokrotnie zagraniczna konkurencja oskarżała ich o niski poziom
świadczonych usług i tym samym zaniżanie cen. Raport ADAC jednoznacznie przeczy tym pomówieniom i pokazuje jaką flotą – na tle zagranicznych przewoźników – dysponują polskie firmy, obsługujące międzynarodowe połączenia. Mamy nadzieję, że ten wynik „pójdzie w świat” i nasze autobusy, dzięki oferowaniu najwyższego komfortu i bezpieczeństwa, będą wozić coraz większą liczbę podróżnych ze wszystkich
europejskich państw. Dodajmy, że najgorszy wynik w teście uzyskała podróż ze Stuttgartu do Odessy, realizowana przez niemiecką firmę Kraft Reisen.

Jak oceniano?

Na początku przedstawiciele ADAC wytypowali wyrywkowo 25 autokarów obsługujących różne linie i należących do różnych operatorów. Następnie sześciu rzeczoznawców w okresie od 15.11. do 9.12.2005 r. pokonało wybranymi autobusami łącznie 33 000 km, spędzając w nich nawet do 48 godzin. Eksperci rozmawiali z kierowcami i pilotami, oceniając ich pracę i obsługę pasażerów. Pod lupę poszły dokumenty załogi i pojazdu. Jednak największą uwagę inspektorzy zwracali na bezpieczeństwo i komfort kontrolowanych autobusów. W badanych pojazdach wykryto m.in. pęknięcia przednich szyb, brak podstawowego wyposażenia awaryjnego, przepalone żarówki oświetlenia czy nienajlepszy stan ogumienia. Ponadto wnikliwie sprawdzano działanie urządzeń pokładowych, a także odległość między fotelami i ilość wolnego miejsca w lukach bagażowych. Podsumowując raport ADAC, należy uznać wielki sukces polskich przewoźników, a także samych kierowców, którzy przecież mieli duży (30%) wpływ na końcową ocenę. Tak trzymać!!

Źródło: BusKurier 1(8)2006

Karta stałego klienta


Honorujemy kartę Sindbad Club. Wszyscy stali klienci firmy Sindbad są uprawnieni do stałych zniżek w wysokosci 15% na zakup biletów w relacjach miedzynarodowych naszej firmy oraz innych przywilejów, które gwarantuje ta karta.

Dokumenty do pobrania

Wnioski o kartę stałego klienta

Regulaminy

Upoważnienie do przewozu nieletnich

Platforma przewozowa Sindbad

Platforma przewozowa SindbadPrywatne Biuro Podróży Sindbad z Opola to nasz główny partner w zakresie realizacji regularnych, opartych na rozkładzie jazdy, międzynarodowych  linii autokarowych. Sindbad jest jedną z największych firm przewozowych w tej części Europy, a w Polsce zdecydowanym liderem wśród przewoźników autokarowych.

Sindbad posiada ponad 95 własnych komfortowych autokarów marki Setra, których średni wiek nie przekracza 3 lat. Ponadto w stałej dyspozycji pozostaje ponad 30 autokarów wynajętych lub dzierżawionych od innych firm, w tym autokary firmy Riviera.

Sindbad to również platforma przewozowa, której członkiem jest również Biuro Podróży i Przewozów Riviera. Platforma skupia także innych przewoźników, min.: Albatros z Przemyśla, Star Turist z Olsztyna czy Janosik z Rzeszowa.

Główną działalnością firmy są międzynarodowe przewozy autokarowe, które realizuje już od ponad 20 lat, obsługując rocznie ponad pół miliona pasażerów. Oferta przewozowa platformy Sindbad to łącznie ponad 400 miast w 17 krajach Europy, realizowana flotą ponad 130 komfortowych autokarów.

Platforma przewozowa Sindbad

Nasze autokary

Autokary lorem ipsum

Informacje o firmie BPiP Riviera

Biuro Podróży i Przewozów Riviera rozpoczęło działalność w roku 1989 jako jedno z pierwszych prywatnych biur podróży. Od początku główną działalnością firmy były międzynarodowe i krajowe przewozy autokarowe. W latach 1990 - 2000 biuro było również organizatorem turystyki i oferowało wczasy i kolonie m.in w Hiszpani, Grecji, Francji, skąd pochodzi obecna nazwa firmy.

Od roku 2001 jesteśmy licencjonowanym przewoźnikiem na międzynarodowych liniach autobusowych i nasza działalność skupiła się na obsłudze własnych, opartych na rozkładzie jazdy, międzynarodowych linii autobusowych.

W roku 2003 jako jeden z pierwszych przewoźników przystąpiliśmy do Platformy Sindbad. Obsługiwane przez nas połączenia powiększyły ofertę platformy, a autokary Riviery wraz z obsługą rozpoczęły stałą pracę na pozostałych liniach platformy Sindbad.

Przyjęliśmy najwyższe standardy bezpieczeństwa podróży, komfortu i obsługi pasażerów. Na pokładzie każdego autokaru realizującego liniowe połączenie międzynarodowe oprócz zawodowych kierowców, nad przebiegiem podróży, bezpieczeństwem oraz komfortem pasażerów czuwa pilot.

W roku 2006 nasze starania o wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu podróży zostały docenione przez niemiecki Automobilklub ADAC, który w wydanym raporcie ADAC Test 2006: Buslinien, przyznał firmie Riviera najwyższą ocenę, z pośród 25 innych przewoźników autokarowych. Więcej o przeprowadzonym teście: Riviera zwycięzcą testu ADAC.

 

Czym się zajmujemy?

 

Przewozy międzynarodowe

Jesteśmy licencjonowanym przewożnikiem autobusowym na trasach z Polski do Niemiec. We współpracy z platformą przewozową Sindbad realizujemy regularne, oparte na rozkładzie jazdy przewozy autobusowe z ponad 300 miast Polski do północnych Niemiec. Posiadamy nowoczesną flotę autokarów, oraz wykwalifikowaną obsługę w postaci doświadczonych kierowców.

 

Przewozy krajowe

Riviera to równiez przewoźnik na trasach krajowych. Obsługujemy codzienną linię Opole - Warszawa przez miejscowości tj. Ozimek, Dobrodzień, Lubliniec, Częstochowa. Przejazd realizowany jest flotą komfortowych autokarów turystycznych. W 2009r. jako pierwszy przewoźnik krajowy uruchomiliśmy sprzedaż biletów przez internet.

 

Wynajem autokarów

Wynajem komfortowych autokarów turystycznych od 49 do 57 miejsc. Obsługujemy pojedyńcze imprezy jak wycieczki szkolne, wyjazdy na szkolenia, konferencje oraz wahadła turystyczne. Jesteśmy w posiadaniu wszystkich zezwoleń i licencji wymaganych do świadczenia usługi przewozy osób na terenie całej Europy. Zapraszamy do współpracy biura turystyczne, touroperatorów,  szkoły, firmy i instytucje zainteresowane transportem osób. 

 

Sprzedaż biletów autokarowych

W naszej ofercie znajdują się również bilety na połączenia krajowe i miedzynarodowe innych przewoźników. Oferujemy bilety do ponad 300 miejscowości w całej Europie. Bilety do nabycia w naszym biurze oraz za online przez internet.

 

Ubezpieczenia turystyczne

Wybierasz się w podróż? Przezorny zawsze ubezpieczony! Oferujemy ubezpieczenia turystyczne, w podróży służbowej, dla osób uprawiających sporty ryzyka, rowerzystów narciarzy i inne. Ubezpiecz się od nieszczęśliwego wypadku, kosztów rezygnacji z podrózy lun utraty bagażu. Oferta ubezpieczeń dostępna online przez całą dobę. Wystarczy wybrać odpowiednią polisę i wydrukować!

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług! 

Kontakt z nami

+48 77 423 16 25
Biuro Podróży i Przewozów "Riviera"
45-047 Opole, ul. Waryńskiego 2
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!
tel.: +48 77 423 16 25
fax: +48 77 423 16 26
Informacje o kursowaniu naszych autokarów udziela również Infolinia firmy Sindbad
PL +48 77 443 44 44 lub D +49 2232 923 140

Biuro Podróży i Przewozów "Riviera" jest licencjonowanym przewoźnikiem na liniach krajowych i międzynarodowych. Obsługujemy regularne linie autobusowe na trasach krajowych oraz z Polski do Niemiec. Dysponujemy flotą nowoczesnych i komfortowych autokarów Setra, Man, Scania oraz wykwalifikowanym personelem. Oferujemy bilety autobusowe z Polski do 300+ miast w całej Europie.

Bilety autobusowe Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy. Przewozy autokarowe Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Francja, Ukraina. Bilety autokarowe: Polska - Niemcy, Polska Wielka - Brytania, Polska - Włochy.  

© 2013 Biuro Podróży i Przewozów "Riviera". Wszystkie prawa zastrzeżone. 

Do góry